שבת

Flash Content

השבת היא אחת מתרומותיו הגדולות של העם היהודי לאנושות. בשבת מעוגנים זכרם של בריאת העולם ויציאת מצרים, ערכי השוויון והצדק והאמונה בצלם האלוהים שבאדם. משחר ימיה של מסורת ישראל עמד בבסיס מצוות השבת רעיון ההבדלה המובילה לקדושה. ניסיון לעצור ליממה את מרוצת החיים לטובת חיי הרוח, המשפחה והקהילה.

בקהילות היהדות המתקדמת אנו שואפים להעניק משמעות אמתית ומעשית להבחנה בין ימות החולין ויום השבת. באמצעות השילוב בין המנוחה וההימנעות מפעולות חולין לבין שימת דגש על החוויה הרוחנית והקהילתית אנו מקדשים את השבת ומגשימים את הציווי: "וְקָרָאתָ לַשַּׁבָּת עֹנֶג" (ישעיהו נח, יג).

בהתאם לדרכה של היהדות הרפורמית אופן שילובן של המסורות השונות בחוויית השבת האישית והמשפחתית ואופייה ההלכתי של השבת מסורים להכרעתו של היחיד, מתוך לימוד, מחשבה והתנסות.

אנו מזמינים אתכם לחוג ולציין את השבת בקהילות היהדות המתקדמת ברחבי הארץ בתפילה, בקבלות שבת להורים ולילדים, במפגשי לימוד סביב פרשת השבוע ונושאים יהודיים נוספים, במעמדי הבדלה בצאת השבת ובמגוון רחב של פעילויות נוספות.

קבלות השבת והתפילות בקהילות היהדות המתקדמת מודרכות ומנחות והן מותאמות למתפללים ותיקים כמו גם למבקרים חדשים המבקשים לציין את השבת באופן משפחתי וקהילתי. ברבות מן הקהילות מתקיימות במהלך השבת או בחלק מן השבתות פעילויות מיוחדות לילדים ולמשפחות צעירות.

לפרטים על קהילת היהדות המתקדמת הקרובה למקום מגורכם – לחצו כאן

אנו מזמינים אתכם לבקר במאגר פרשות השבוע של התנועה הרפורמית וליהנות ממאות דרשות ושיעורים שנכתבו על ידי רבני היהדות המתקדמת.

יש לכם שאלה הנוהגת ליום השבת והדרכים לציונה בבית ובקהילה – רבני התנועה הרפורמית ישמחו לסייע לכם בידע ובחשיבה משותפת.