דבר המנכ"ל

דבר מנכ"ל התנועה – הרב גלעד קריב

גלעד קריבחברים וחברות יקרים – ברוכים הבאים לאתר התנועה הרפורמית,

כניסתו של האינטרנט לחיינו בעשורים האחרונים משנה ללא היכר רבות מן החוויות אותן אנו חווים ומקנה לנו נגישות למרחבים כמעט אין סופיים של מידע. מהפכה טכנולוגית ואנושית זו לא פוסחת על תחומיה של הזהות היהודית והתרבות היהודית. מגוון רחב ואדיר של ידע: מקורות כתובים, מוזיקה ותמונות הנוגעים בכל היבטיה וביטוייה של היהדות נגישים היום בלחיצת מקש. הזדמנויות חדשות לתקשורת בין אישית ולחוויה קהילתית נולדות במרחב המקוון, ומשנות אט אט מושגים מסורתיים של קהילה ותרבות.

מהפכת המידע פוגשת את החברה הישראלית בימים של רנסנס יהודי ישראלי, שבמסגרתו ישראלים רבים מבקשים להעשיר את זהותם היהודית – לדעת יותר, ללמוד יותר, לחוות יותר - להתחבר. בדומה למאפייניה של תרבות האינטרנט, מסע ישראלי זה אינו בא לידי ביטוי באימוץ אוטומאטי ונוקשה של דפוסי עבר אלא דווקא בחיפוש אחר ריבוי הפנים בעולמה של היהדות, אחרי יכולת הבחירה וההתאמה האישית, ואחרי יצירתיות והתחדשות. בדומה למהפכת הנגישות שיצר האינטרנט, מתחוללת בשנים האחרונות מהפכת נגישות יהודית מופלאה בחברה הישראלית, המזמינה נשים וגברים, בני גיל הזהב ובני נוער, אזרחים ותיקים ועולים לחוש בני בית בעולמה של התרבות היהודית; דיירים שווי זכויות בגורד השחקים היהודי, שיסודותיו עתיקים אבל קומותיו העליונות מהוות תמיד את הבסיס לבנייתן של קומות נוספות.

התנועה הרפורמית וקהילות היהדות המתקדמת בישראל ניצבות בחזית ההתחדשות היהודית בישראל. עשרות אלפי ישראלים נוטלים חלק בפעילויותיה של התנועה בעשרות מרכזים קהילתיים, גני ילדים ובתי ספר, בתי מדרש פלורליסטים, בפעילויות נוער וסטודנטים ובאין ספור מפעלים חברתיים. פעילויות אלו לא רק מנגישות את הידע היהודי בעבור משתתפיהן אלא הן מזמנות אותם לטול חלק ביצירתה של יהדות ישראלית סובלנית, רבת פנים ושוויונית המחויבת לעבר היהודי אך לא פחות מכך לעתידם של היהדות, העם היהודי והחברה הישראלית.

אתר האינטרנט של התנועה ליהדות מתקדמת מזמין אתכם לטול חלק במסע היהודי הישראלי המרגש הזה. אתם מוזמנים למצוא באתר מידע רב על דרכה הרעיונית של היהדות הרפורמית ועל ערכיה, לגלות את הקהילה או את המסגרת החינוכית הקרובה לביתכם וללמוד על מגוון שירותי מעגל החיים, כדוגמת בר ובת מצווה ונישואין, המוצעים על ידנו. מאגרי המידע על חגי ישראל יפרשו בפניכם אין ספור מאמרים וחומרי לימוד, סדרי חג ומסכתות והצעות לפעילות משפחתית. באמצעות האתר נשמח לסייע לכם במציאת מידע או במענה לשאלות המעסיקות אתכם בכל תחום הנוגע לעולמה של היהדות. את הדרך שלכם אל עבר יהדות ישראלית פתוחה ומסבירת פנים אנו מזמינים אתכם להתחיל בלחיצת המקש ובתנועת העכבר; יחד נחגוג מסורת מפוארת של התחדשות יהודית.

שלכם,
הרב גלעד קריב