כתבות

מקולות מים

אלבום חדש של שירה מקודשת מאת פליזה ואור זוהר!

מקולות מים הנו מנדלה מוסיקאלית של 13 שירי שבת בלחנים מקוריים, המשתלבים כאחד לכדי מסע מוסיקאלי ורוחני של שירה מקודשת. הלחנים באלבום הבשילו בעשור שעבר מאז צאתו לאור של האלבום "לב טהור", והם צמחו מתוך השטח של התפילה הישראלית העכשווית: מקבלות שבת ומעגלי שירה בפסטיבלים רוחניים, מתוך תהליכי עומק של ליווי רוחני ובקבלות שבת בקהילות רפורמיות ישראליות מתל אביב ועד לטבעון ומשגב שבגליל.יצירה מוסיקאלית חוצה גבולות

מזה שנים מהווים אור זוהר ואשתו פליזה, הוא רב רפורמי ישראלי והיא יוצרת רב תחומית ומטפלת באומנויות, קול משמעותי ואותנטי ביצירה הליטורגית הישראלית בת זמננו. כמה מלחניהם הפכו לפופולאריים בקרב קהילות וקהלים שונים בארץ ובחו"ל, והם ממשיכים לייצר תרבות יהודית רוחנית באמצעות המוסיקה, הפונה אל הלב, מחברת ומגשרת בין בני ובנות אדם גם אם הם באים מזרמים ומרקעים שונים או שהם בעלי אמונות שונות.
כשרוח ומוסיקה נפגשים

העבודה על מקולות מים התמשכה על פני למעלה מחמש שנים. ראשיתה בקונספט שגיבש הרב אור זוהר במסגרת בלימודי הרבנות בירושלים (HUC): יצירת מסע מוסיקאלי לאורכו של יום השבת, המבטא היבטים רוחניים שונים של יום הקדושה והמנוחה. בתקופה שבה עמד הרב אור זוהר קהילת הלב בתל אביב נשזר הפרויקט בהווי התל אביבי. עם מעבר משפחתם של פליזה ואור זוהר ליישוב הררית ולעבודתו כרב רפורמי בצפון הארץ, נשזרו בו צלילים וניחוחות גליליים. מלבד לחנים ועיבודים המשלבים סגנונות מוסיקאליים ממזרח וממערב ניתן למצוא בפרויקט השפעות מעולמות הרוח של פליזה ואור זוהר החל מקבלת ספר הזוהר ועד למופעי מחול פרינג'.

האלבום מוגש בעטיפה המעניקה חוויית עומק רב ממדית: כל תפילה מוסיקאלית קיבלה פרשנות ויזואלית צבעונית וכן פרשנות וכוונות עומק טקסטואליות. האלבום מתאים לכל שוחרי מוסיקת העולם והמוסיקה היהודית המקודשת באשר הם. במהלך השנה הקרובה יצאו אור פליזה וחברי הפרויקט "מקולות מים" לסדרת הופעות בארץ ובחו"ל.

עטיפת האלבום: