כתבות

שבוע הספר הרפורמי

חוגגים את ארון הספרים הרפורמילרשימת הספרים המלאה 
ולרכישה באתר לחצו כאן >>


בזמן
מסע בלוח השנה היהודי ישראלי
הרבה פרופ דליה מרקס

לכל חודש מחודשי השנה אופי משלו, טעמים וניחוחות ייחודיים, אלה באים בין דפי "בזמן". כל פרק מוקדש להעמקה ולעיון באחד מתריסר החודשים, והמבנה של כולם קבוע: כוונה, מבוא, שירת החודש, עיונים, תפילת החודש.  כוונה לחודש, בבחינת ייחול שאני מייחדת לכל חודש; בשערי החודש הוא מבוא קצר, ובו פירוט העיונים שיבואו בפרק; שירת החודש, בכל פרק בחרתי שיר או פיוט שנושאיהם קשורים באירועי החודש או מזכירים אותם; עיונים על תכנים שכל חודש מְזַמֵּן; ובסוף כל פרק מותאמת תפילת החודש, תפילה הנאמרת במהלך החודש או המאירה אור מסוים הקשור בו. בצד הטקסט פתחתי חלונות ובהם מדרשים, פיוטים, הרהורים ותוספות.

בהוצאת - ידיעות אחרונות - ספרי חמד - התנועה הרפורמית - 2018

דרישת שלום
דרשות לפרשות שהבוע של רבות ורבני היהדות הרפורמית בישראל
עורכות - הרבות תמר דבדבני ואלונה ליציסה

הספר מקבץ לראשונה את הדרשות לפרשת השבוע של רבני ורבות התנועה הנאמרת בקהילות התנועה ומתפרסמות מידי שבוע כאן באתר. ולכן המילים הכתובות בו הן בראש ובראשנה מילים הנאמרות בעל פה, מן הלב ובגובה העיניים. ובכל ממשיך הספר את המסורת הדרשנית לדורותיה – זו אשר ביקשה לקרוא בתורה כמעין "דרישת שלום" מדורות עבר וגם הדרישה לבחון את מעשינו בהווה ואת כוונותינו לעתיד.

ירמיהו בציון
דת פוליטיקה בעולמו של יהודה לייב מאגנס

דוד ברק גרודצקי

נשיאה הראשון של האוניברסיטה העברית בירושלים היה רב רפורמי, פציפיסט וסוציאליסט, אמריקני שהיגר לארץ ישראל, ופעיל פוליטי שניסה בכל מאודו לקדם את הרעיון הדו־לאומי. יהודה לייב מאגנס היה איש רבגוני ומרתק שהשפיע על ההיסטוריה הציונית, אך לא רבות נכתב על אודותיו. ירמיהו בציון היא ביוגרפיה אינטלקטואלית המתחקה אחר שורשי השקפת עולמו של מאגנס.