כתבות

כל הדיווחים על עצרת המחאה ומה בעצם קורה עכשיו

יותר מ 1000 איש נכחו בעצרת המחאה אתמול מול בית ראש הממשלה וקראו ליישום מתווה הכותל והפסקת הכניעה לחרדים תוך פגיעה ביהודי התפוצות ובכל אזרחי ישראל שאינם אורתודוקסיים.
הנה תמונות וכתבות אודות העצרת שהתפרסמו בערוצי המדיה השונים...צילום העצרת ב Ynet - לכתבה המלאה >>לסיקור העצרת בכל ערוצי החדשות:

NANA - 10 | וואלה! | הארץ | NRG

וגם מוזמנים לקרוא את הטור המוצלח במיוחד של ג'קי לוי שהתפרסם בסוף השבוע בישראל היום:
"כינוי הגנאי "רפורמים" לא מתייחס רק לנשים אמריקניות עם כיפה וחיבה יתרה לקייל. כרגע זהו הכינוי הקולקטיבי לכל מי שמסרב לציית: חילונים שיש להם עניין ביהדות. דתיים מודרניים. קונסרבטיבים. ואפילו מסורתיים שלא חושבים שתפקידה של האישה בטקס היהודי הוא להמטיר סוכריות מן העבר הלא נכון של המחיצה. כולם רפורמים."

לטור המלא >>

אז מה בעצם קורה עכשיו?
חוק הגיור - בעקבות פניית לשכת רה"מ גובשה הסכמה להקפאת מהלכי החקיקה לאלתר למשך חצי שנה ובמקביל לפניה משותפת של התנועות והממשלה לבית המשפט בבקשה שלא יפרסם הכרעה בעתירות להכרה בגיורים הלא אורתודוכסים לצרכי חוק השבות. במילים אחרות אנו דוחים את הפנייה לבג"ץ בתקווה שבזמן הקרוב יוסדר מעמד הגיור במסגרת הממשלה. במידה והדבר יקרה לא נהסס לפנות שוב לבית המשפט.

מתווה הכותל – בעניין זה לא חלה כל התקדמות ! רה"מ וצוותו סרבו לכרוך את סוגיית הכותל עם סוגיית הגיור, והותירו על כנה את ההחלטה השערורייתית להקפיא ולמסמס את מתווה הכותל. מבחינתנו ומבחינת שותפינו הרבים משמעות הדבר היא המשך המאבק במלוא עוצמתו. המתווה המוצע הינו פשרה, בה נדרשו גם הזרמים הליברליים לוויתורים קשים.
בעצרת המחאה אמר הרב גלעד קריב מנכ"ל התנועה כי אם הממשלה נסוגה מהמתווה תחזור בה גם התנועה הרפורמית מנכונותה להתפשר ותמשיך לדרוש כמו בראשונה חלוקה מחדש של רחבות התפילה בכותל והקמה של רחבה שיוונית לצד השתיים הקיימות (ולא בקשת רובינזון כפי שהושג בפשרה).
אנו ממשיכים לקדם את האבק בארץ ובתפוצות וברור לנו כי גל המחאה לא יפסק ללא פתרון גם בסוגיית הכותל. בית המשפט העליון קבע באופן חריג דיון מהיר בעתירת התנועה בנושא הכותל כבר לסוף חודש יולי, ואנו נחושים להגיע לדיון כאשר העולם היהודי והציבור בישראל עומד מאחורינו.