כתבות

זרעי קיץ

כשאנחנו חושבים על העשייה של התנועה הרפורמית אנו חושבים על הפעילות הציבורית מחד או על הקהילות מאידך. אך לא פחות חשוב משני אלו הוא אגף הצעירים של התנועה המביא את רוח היהדות הליברלית לדור הבא של צעירים וצעירות.

פעילות חשובה אחת של אגף צעירים מתקיימת בימים אלו עם חבורה של צעירים בגילאי 20-25 אשר יוצאים למסע של חמישה שבועות –נישאים ברוח, מעירים זיכרונות, מעוררים ערגונות.

התכנית זרעי קיץ – בית מדרש חברתי לצעירים, המשותפת לתנועה הרפורמית, לתנועת החלוץ, למדרשת אורנים ולגופים נוספים פותחת את המחזור השמיני. בזמן הקצר לכאורה הניתן להם לומדים משתתפי ומשתתפות התכנית מגוון רחב של שיעורים מפילוסופיה יהודית, דרך מגדר ועד עשייה חברתית.

רבים מהמשתתפים בתכנית מעידים על כמה משמעותית היא על אף הזמן הקצר יחסית. כך כתבו שתיים מבוגרות מחזור ו' של התכנית בפייסבוק:
"זרעי קיץ זו מין נקודת זמן קסומה, שגרמה לי להתבלבל הרבה מיד אחרי השחרור, אבל גם הזכירה לי מה חשוב לי ואיך אני יכולה לשנות"

"חודש וחצי שמערערים לחלוטין את מושג הזמן. איך חברות ואמון נרקמים במרחב שמוקדש רק לנו, מרחב של למידה מעמיקה, מעניינת ומסקרנת שמאפשרת שאילת שאלות, הטלת ספק וביקורת למובן מאליו. תקופה של התבגרות וחקירה והזדמנות לדעת מהטובים והטובות ביותר, הזדמנות להיכנס לעולמות שרחוקים ממני אבל נמצאים ממש מתחת לאף שלי, ושלך ושלנו"


מוזמנים לקרוא עוד סיפורים של בוגרי התכנית ולעקוב אחרי העמוד הפייסבוק

ולראות את הסרטון הקצר ומעורר ההשראה על התכנית
--