כתבות

צועדים בגאווה

"יש טרור של הלהט"בים על המערכת שכופה את עצמו נגד החשיבה הבריאה"

זה לא להאמין אבל בישראל של 2017 אנשי ציבור (במקרה הזה שמואל אליהו – רב העיר צפת) עדיין יכולים להגיד דברים הומופוביים ופוסלי אדם כאלו בתקשורת. אבל זה פחות מפתיע כאשר המדינה מנוהלת על ידי אנשים שרואים בחד מיניות כסטייה, ולכן לא רוצים לתת לזוגות חד מיניים לאמץ מחשש שהם יהפכו את הילד לחריג.

לא כולם יודעים זאת, אבל מאחורי סערת האימוץ הגאה שמעלה על פני השטח את הדעות הקדומות של רבים מחברי הממשלה, עומד המרכז הרפורמי לדת ומדינה, שיחד עם עמותת אבות גאים הגיש את העתירה לבג"ץ שהתחילה את כל הפרשה הדי מביכה הזו – שכנראה עוד תימשך עד הדיון בבג"ץ ב 19 בספטמבר.


בתמונה עו"ד ריקי שפירא מהמרכז הרפורמי לדת ומדינה
שקיבלה את תואר גיבורי ישראל בפייסובק של הקרן החדשה לידידות


עד אז צועדים בגאווה


ביום חמישי הקרוב יתקיים מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים. בניגוד למצעד בתל אביב שהוא מסיבה וחגיגה של החופש שמאפשרת חברה פתוחה וסובלנית, המצעד הירושלמי מתקיים באווירת מחאה והפגנה אמיתית לנוכח חוסר הלגיטימיות של הקהילה הגאה בישראל בכלל ובירושלים בפרט.

מידי שנה מגיעים רבים ורבות מאנשי התנועה הרפורמית והמרכז הרפורמי לדת ומדינה למצעד ומרימים, יחד עם ארגונים אחרים, את דגל הגאווה לא רק בשם ההומניזם והליברליזם, אלא בשם היהדות עצמה.כי בסופו של יום זו הבעיה – התהום ההולכת וגדלה בין היהדות והדמוקרטיה, שתי אבני היסוד של מדינת ישראל. להחזיק את שתי תפיסות העולם הללו במקביל זה אינו דבר קל – ולא פעם ולא פעמיים הרבה יותר מפתה לוותר על אחת מהן. הוויתור על הזהות היהדות הוא זה שגורם לאנשים רבים להרגיש מנוכרים לעם ולארץ ומייצר לתחושה שכבר עדיף לחיות בברלין. מנגד הוויתור על ערכי הדמוקרטיה הוא זה שגורם לממשלה להפר בבוטות שכזו את הזכויות של כל מי שלא נכנס תחת ההגדרות ההלכתיות הנכונות.

המצעד יתקיים ביום חמישי  (3.8.17) החל מהשעה 16:30 בגן הפעמון
המצעד בפייסבוק | | לאירוע התנועתי - יחד כל הדרך - התנועה הרפורמית צועדת בגאווה

כלל גדול בתורה

ולכן בכל הקשור בחד מיניות אנו מאמינים כי על אף האיסור המפורש המופיע בתורה על משכב זכר, השינויים ביחס לחד מיניות שהתחרשו בשנים האחרונות מחייבות אותנו להדגיש דווקא תפיסות ומחשבות אחרות המופיעות בתורה ובמסורת – כגון שכל אדם נברא בצלם, ואהבת לרעך כמוך.

עמדה זו משקפת את עמדת התנועה גם בנושאים רבים אחרים בהם ישנה התנגשות בין ערכים מוסריים מודרניים ובין ההלכה ואף התורה: אתהפתרון למתח בין היהדות למודרניות ניתן וראוי למצוא מתוך המסורת היהודית. למעשה ההיסטוריה היהודית כבר מחז"ל מראה לנו שזה טיבה של ההיסטוריה היהודית – למצוא פרשנויות חדשות בתוך המסגרת הדתית בשביל להתמודד עם אתגרי הדור.עוד על היחס של התנועה הרפורמית לחד מיניות >>

אנו בתנועה הרפורמית מאמינים ששתי תפיסות העולם האלו: היהודית והדמוקרטית משלובות באופן אמיתי ואנו ממשיכים לדאוג לחזק את האופי היהודי והדמוקרטי של מדינת ישראל - בואו לצעוד יחד איתנו למען חברה יהודית פתוחה, פלורליסטית, אוהבת ומקבלת

ואם אתם צרכים עוד סיבה או תירוץ לבוא למצעד....