כתבות

המסע של ג'וש ארונסון

ב 3.12 יום זכויות אנשים עם מוגבליות אנחנו רוצים להכיר לכם את ג'וש ארונסון רכז השילוב בתנועה
הנה הסיפור שלו בגוף ראשון
--

לפני שמונה שנים החיים שלי השתנו, לפני שמונה שנים מצאתי שלווה , מצאתי את אלוהים כשנכנסתי לבית כנסת רפורמי בפעם הראשונה.

קוראים לי גו'ש ארנוסון, אני בחור בן 32 שנה עם תסמונת אספרגר. נולדתי בבריטניה למשפחה חרדית - שביעי מארבע עשרה אחים ואחיות. מאז שהייתי ילד לא הרגשתי נוח אם הדרך החרדית. שלא תבינו אותי לא נכון אני מכבד משפחתי ואין לי משהו נגד חרדים, אני מאמין בחופש ובפלורליזם,, אבל לצערי יש המון קיצוניים בחרדים שמכתיבים מה ללבוש ומה להגיד וזה לא נכון.אז למרות שאני רואה את עצמי כחילוני מגיל 14, בגיל 23 יצאתי בפני ההורים שלי, ועזבתי את העולם הדתי. עברתי לגור בדירה של עמותת שקל, והתחלתי לעבוד ב"יוצא מן הכלל" - תכנית של עמותת שקל בירושלים שמוקרנת ב 98 הערוץ הקהילתי. הם קיבלו אותי הרבה בגלל איך שהייתי במונית הכסף. אני ראיתי בזה הזדמנות להוכיח לאנשים עם מוגבלות יכול לכבוש את עולם התקשורת והבידור.ג'וש בגיל 22 משתתף במונית הכסף - הבנתי את הכוח של התקשורת
אבל כל הזמן הזה, מבחינה דתית הרגשתי אבוד. מצד אחד האמנתי באלוהים, אבל מצד שני לא האמנתי בכל מה שיש אצל הדתיים, לא ראיתי בדרך הזו את צורת החיים המתאימה לי. ואז קרא לי שוב נס אישי. אחד מהחברים שלי, עמי רינגלר, הזמין אותי לארוחת שבת אצל ההורים שלו סטנלי ומרלין, אנשים נחמדים וטובי לב. לפני ארוחת השבת סטנלי ומרלין אומרים ״יאללה בוא נלך לבית הכנסת...״.  אני חשבתי לעצמי: לבית כנסת? אבל אתם לא דתיים! זו הייתה הפעם הראשונה שנכנסתי לבית כנסת רפורמי. ראיתי את כולם יושבים ביחד, נשים וגברים, קבלת שבת עם מוזיקה ושירה, קידוש אחרי התפילה וכולם בנחת. התאהבתי מיד.

לפני שלוש שנים חבר שאל אותי אם אני ארצה לדבר בכנסת בדיון שיזמה ח"כ תמר זנדברג בנושא תחבורה ציבורית בשבת על הקושי שנגרם לי בגלל שאני לא יכול להוציא רישיון. שמחתי על ההזדמנות וכך נכנסתי בפעם הראשונה בחיי לכנסת. דברתי על חיי ועל הצורך שלי בתחבורה ציבורית גם בשבת. בדיון פגשתי את הרב גלעד קריב שהוא מנכ״ל התנועה הרפורמית בישראל. גלעד התרגש לשמוע את דברי והזמין אותי לבקר במטה התנועה ולהכיר את הפעילות התנועה בתחום השילוב.

במטה נפגשתי עם יובל ניומן, מנהל המחלקה לשילוב אנשים עם מוגבלות בתנועה ובהמשך גם מוניתי להיות רכז השילוב של התנועה.

*****

ג'וש הוא לא רק מקדם שילוב הוא דוגמה ומופת לשילוב. הוא עובד במחלקת התקשורת של קרן היסוד (המגבית המאוחדת לישראל) וגם בעלים של חברת הפקה בשם ג'ארו הפקות. בנוסף לכל אלה הוא גם כותב במעריב.
למשל את הכתבה הזו, בגרסה מקוצרת, וגם כתבה נוספת על חודש השילוב, פורסמה במקומונים של העיתון
ג'וש יחד עם דרור איתן מקהילת אמת ושלום בנהריה
לחצו כאן וקראו את הכתבה המלאה


לאתר חודש השילוב לחצו כאן >>הכתבה המקוצרת שפורסמה במקומונים של מעריב: