כתבות

צעירים מתעוררים

שתי יוזמות של צעירים מכניסות רוח מתחדשת לתנועה – סופ"ש צעירים מפגיש לראשונה את הצעירים מכל מסגרות התנועה. בקומך –החוג הרפורמי לשיני חברתי מעודד צעירים לייצר שיח יהודי ליברלי הקורא ליישם עקרונות של צדק חברתי ושוויון בחברה הישראלית, ברוח המקורות היהודיים.

סופ"ש צעירים


ביום שישי האחרון התכנסו בקמפוס המקסים של נס הרים, בוגרי נוער תלם, בוגרי המכינה, תלמים, חברי שנת השירות והמכינה, לסופ"ש שלם של יהדות ליברלית צעירה.

התחלנו עם קבלת השבת המרגשת של חברי שנת השירות, המשכנו לסעודה דשנה, ורקדנו אל תוך הלילה עם שמעון סמיט בעונג שבת. למחרת קמנו לשחרית מדהימה עם הרבה מיכל קן-טור ובוגרת נוער תלם נגה חברון, שפתחה לנו את היום עם הרבה רוח וקודש. בהמשך פגשנו את טל פרידמן שדיבר איתנו על האופן שבו הוא בוחר להנחיל את הזהות היהודית לבתו המיוחדת, ולאחר מכן השתתפנו בשיעורים עם טובי המרצים שלנו מהשנים שעברו, בנושאים של חברה, יהדות רוח ופוליטיקה. כמובן שסיימנו בהבדלה מרגשת, שמילאה אותנו באנרגיה מחודשת לשבוע הקרוב.

מוזמנים לטעום מעט מהאווירה של הסופ"ש:
ובקומך

כבר כמה זמן חלק מחברי קהילות תלמים, וצעירים נוספים המאמינים בדרכה של התנועה הרפורמית, מבקשים לקחת חלק פעיל במישור הציבורי, מתוך זהותם היהודית-ליברלית.

החוויה הקהילתית החזקה, השייכות לתנועה יהודית המניפה את דגל השוויון, הצדק והדמוקרטיה, והמצב המורכב בחברה הישראלית שלא ניתן להתעלם ממנו, הניעו אותנו להקים את "וּבְקוּמֶך "- החוג הרפורמי לשינוי חברתי

כנסו לעמוד הפייסבוק שלנו >>"וְהָיוּ הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה, אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם--עַל-לְבָבֶךָ. וְשִׁנַּנְתָּם לְבָנֶיךָ וְדִבַּרְתָּ בָּם, בְּשִׁבְתְּךָ בְּבֵיתֶךָ וּבְלֶכְתְּךָ בַדֶּרֶךְ, וּבְשָׁכְבְּךָ וּבְקוּמֶךָ".

אנו מרגישים כי זוהי תביעה יהודית- לשנן ולדבר את המצוות גם בקומנו לצאת אל המרחב הציבורי, אל עבר המציאות היומיומית, ולהגיב מתוכן.

אז למה אנחנו מתכוונים בכלל?

החוג הרפורמי לשינוי חברתי הנו התארגנות אזרחית חדשה של צעירות וצעירים, הפועלים יחד כדי ליישם עקרונות של צדק חברתי ושוויון בחברה הישראלית, ברוח המקורות היהודיים. התפיסה המנחה אותנו היא כבוד ושייכות למסורת היהודית, לצד מחויבות עמוקה לערכים דמוקרטיים.

אנו עדים לכך שפרשנות קיצונית של המקורות היהודיים בסופו של דבר מעצבת מדיניות, מייצרת שיח ציבורי, ומשפיעה על החיים של כולנו. לא פעם ראינו כיצד דווקא בשם היהדות מתבצעים פשעים מוסריים כמו פגיעה בחלש, גזענות, אי הכרה בזרמים הליברלים, חלוקת משאבים בלתי-הוגנת, הדרת נשים ועוד.

על המחנה היהודי-ליברלי להתעורר, ולייצר אלטרנטיבה יהודית ראויה במרחב הישראלי.
איך אנחנו פועלים?

בחירות 2019, דרשו מאיתנו תגובה מידית, ולכן עד ה-9 באפריל אנו נפעל בעיקר ברשת החברתית באמצעות הפעילים שלנו. לכן אנו צריכים את עזרתכם בשני מישורים:

1. עשו לייק כבר עכשיו לעמוד שלנו, שתפו אותו, הפיצו את התכנים!


2. הצטרפו אלינו! אנו רוצים להגיע לכל חוג בית, כנס, וועידות של כל הקשת הפוליטית לקראת הבחירות. אנו נתבע מחברי הכנסת תשובות על שאלות קשות, נתעד את זה, ונעלה לעמוד שלנו- וכך נתחיל להנכיח את עצמנו כקול חשוב ורלוונטי בשיח הפולטי-אזרחי. אם אתם בקטע- שלחו מייל לגלי ואתם בפנים!

gali@reform.org.il


ואחרי הבחירות?

אנו נתחיל לפעול באופן מעמיק יותר ובמישורים מגוונים: הקמה והצטרפות לתאים פולטים במפלגות לקידום האג'נדה שלנו, אירועי שיא במרחב הציבורי, ניו-מדיה והפצת מסרים בתקשורת, חינוך בלתי פורמלי, ועוד. רק כך נצליח לחדור אל לב הקונצנזוס הישראלי, ובאמת לייצר שינוי!


אז איך נצליח? בזכותך

אנחנו חדורי מוטיבציה ואמונה במהלך הזה. אבל אנחנו צריכים שותפים- והרבה! התארגנות אזרחית מוצלחת חייבת מעגלי השפעה רחבים.
אל מול הציניות השוטפת את רחובותינו, אל מול התסכול והייאוש של הציבור מפוליטיקה, ואל מול תחושת היעדר היכול להשפיע על המציאות- עלינו להתאגד.

לעמוד הפייסבוק שלנו >>

להצטרפות לפעילות שטח >>

לשאלות נוספות: gali@reform.org.il