כתבות

כנס אקטיביזם רפורמי בנושא אלימות כנגד נשים

ובקומך, החוג הרפורמי לשינוי חברתי, מצטרף למאבק כנגד אלימות מגדריתהמטרה: להבין כיצד אנו מצטרפים ומשלבים כוחות עם הארגונים הפועלים בתחום ולגבש תכנית פעולה אליה ניתן לרתום את הקהילה הרפורמית בישראל.
האירוע יתקיים בתל אביב - מיקום מדוייק יפורסם בהמשך. התעדכנו באירוע בפייסבוק >>

לוז הכנסלמה אלימות מגדרית?

בשנים האחרונות המאבק באלימות מגדרית עלה לכותרות ויצא לרחובות ולרשתות החברתיות בפרץ גדול שלא היה ניתן לעצור. קמפיינים כמו #me2  ששטפו את הרשת על נושא ההטרדות המיניות הגדילו את תחושת ההעצמה וגרמו להצפה של נושאים פמיניסטיים כאובים ששנים היה קשה להעלות מבלי לעורר מהומה.

אך בשנה האחרונה, ואף בשבועות האחרונים לא היו חסרות כותרות בעיתונים המזכירות לנו שהבעיה של אלימות כנגד נשים רחוקה מפתרון.
לאחר מחקר מעמיק וסקר דמוקרטי, ועם ההבנה של חשיבות השליחות שלנו כתנועה יהודית המאמינה בשוויון מגדרי, החוג הרפורמי לשינוי חברתי החליט להצטרף למאבק באלימות מגדרית.מה יהיה בכנס?

תמר שוורץ, מנכ"לית רוח נשית.תמר משמשת מזה 4 שנים כמנכ"לית עמותת רוח נשית העוסקת בשיקום כלכלי תעסוקתי של נשים נפגעות אלימות.
בשנים אלו התרחב מאד היקף העשייה של העמותה, נפתחו סניפים בלוד, אכסאל, ביתר עילית, באר שבע, חיפה ונהריה, וכן העמותה זכתה לא מכבר באות האפקטיביות של ארגון "מידות" לשנת 2019 ובסטטוס של "יועץ מיוחד" לאו"ם בתחום המאבק באלימות נגד נשים.
עמותת רוח נשית עוסקת בהעצמה כלכלית של נשים נפגעות אלימות במטרה לאפשר לנשים לעמוד על רגליהן ביום שאחרי היציאה ממעגל האלימות. בעמותה הן לומדות מיומנויות חיים בסיסיות כמו לצאת לעבוד, ללמוד, לנהל משק בית וחשבון בנק עצמאי וכו', אשר פעמים רבות חסרות להן.

תמר זכתה בפרסים יוקרתיים על פעילותה הייחודית - פרס חיל החינוך של צה"ל, פרס אשלים- ג'וינט לעבודה עם ילדים בסיכון, פרס קרן שלם לעבודה עם ילדים עם צרכים מיוחדים, אות הנשיא למאבק בסחר בבני אדם ואות הוקרה של השרה לשוויון חברתי על המאבק באלימות.

הדוברות והדוברים הנוספים יחשפו בהמשך.

מה אנחנו אומרים על זה?

אריאל שוסטק פעיל בקומך:
"אני גבר. אני פמיניסט. אני קורא עיתונים, צורך חדשות, מאזין לשיח סביבי ומודאג.
אנחנו חייבים לשים סוף לאלימות המגדרית. לא ייתכן שבכל פעם מחדש נשמע על רצח של נשים על ידי הבעלים שלהם או בני משפחה קרובים ונגלה שהכרוניקה הייתה שם? הסימנים, התלונות, החשדות, האיומים היו שם כולם. ואנחנו? שתקנו כחברה.
חייבים להילחם לשוויון מגדרי ונגד כל סוג של אלימות.

בואו ב 9.8 לעזור לנו לגבש תכנית פעולה"

אירוע הכנס בפייסבוק >>