כתבות

260,000 מתוך 250,000


קמפיין מימון ההמונים לטובת מכינת תל"ם למנהיגות הגיע ליעד ועבר אותו. מכינת תל"ם היא המכינה הקדם צבאית של התנועה הרפורמית בישראל הפועלת ביפו ובחולון. שמנו לעצמנו מטרה לגייס 250 אלש"ח על מנת להבטיח את המשך פעילותה של המכינה בתקופה מאתגרת ומורכבת. בואו ועזרו לנו להשמיע קול יהודי וישראלי, פלורליסטי וליברלי בעולם המכינות הקדם צבאיות.

עדיין ניתן לתרום חצו כאן >>


מכינת תל"ם – המכינה הקדם צבאית של התנועה הרפורמית בישראל - פועלת במרחב העירוני. הבחירה למקם את המכינה ביפו ובחולון מסמלת את הרצון להיות קרוב לשטח, לאנשים, לקהילה ולצרכים החברתיים הבוערים של החברה הישראלית. במכינת תל"ם אנו פועלים להכשיר את דור המנהיגות היהודי- ליברלי הבא של עם ישראל והחברה הישראלית. אנו שואפים לראות את בוגרינו מובילים בשירות משמעותי בצה"ל ומתפתחים, כל אחד בדרכו, לתפקידי פיקוד וקצונה בצה"ל, להנהגת קהילות מתחדשות, לפעילות במרחב הציבורי, למנהיגות חברתית וחינוכית ולהובלת פרויקטים חברתיים של תיקון עולם וצדק חברתי. 


 


במכינתנו אנו ניגשים למטרה זו מתוך תפיסה יהודית רפורמית היונקת עמוקות מהמסורת היהודית, התורה וארון הספרים שלנו מחד ומתפיסת עולם דמוקרטית והומניסטית מאידך. אנו מאמינים ששני המקורות הערכיים הללו אינם סותרים אלא מזינים זה את זה. השילוב ביניהם מעודד את הצעירים לחיבור ומחויבות לעם היהודי והחברה בארץ ולחיפוש אחר צדק חברתי ותיקון העולם. כמאמר שמעון הצדיק במסכת אבות, המכינה ביפו עומדת על שלשה דברים: על התורה- לימוד מעמיק של תורת ישראל במובנה הרחב (תנ"ך, ספרות חז"ל, הוגי דעות, פילוסופיה, ציונות, החברה בישראל, סוגיות מוסריות ועוד..) ושאיפה לקיומה בחיינו, על העבודה- עבודה שבלב, חוויה קהילתית הנוגעת בחוויות טקסיות מעולם הרוח היהודי (קבלות שבת, מעמדים, חגים ואורח חיים יהודי) ועל גמילות חסדים- עבודת ההתנדבות המשמעותית שלנו ביפו וחולון.


החיים במרחב העירוני של יפו וחולון מהווים הצצה לחברה בישראל וחברי המכינה חיים בעיר וחשים חלק מתושביה. בתכנית ההתנדבות שלנו, לה אנו מקדישים שעות רבות (ארבע פעמים בשבוע), אנו מתנדבים עם ובסיוע לכלל האוכלוסייה החיה מסביבנו- יהודים וערבים, מהגרי עבודה ופליטים, ילדים וקשישים ועוד.... מתוך התפיסה שכל בני האדם נבראו בצלם אלוהים. שליחותינו ואחריותנו הן כלפי כל הסובבים אותנו. במהלך השנה אנו נפגשים עם קבוצות שונות בחברה הישראלית: חרדים במאה שערים, עולם הציונות הדתית, מתנחלים ביהודה ושומרון, ערבים אזרחי ישראל ופלסטינים, זרמים שונים ביהדות ועוד.... מפגש מגוון זה מאפשר לחניכים להרחיב את התפיסות שלהם לגבי החברה הישראלית והמערכת החברתית-פוליטית בישראל ולגבי עצמם ולפתח זהות יהודית- ישראלית שורשית, מבוססת ועמוקה.

בשבועיים האחרונים יצאנו בקמפיין גיוס המונים כדי שמכינת תלם תמשיך לאפשר לעוד עשרות צעירים וצעירות להתפתח לאזרחים משפיעיםומובילים בחברה הישראלית. בתקופה של אתגרים גדולים מאוד למדינת ישראל ולחברה הישראלית ובזמנים בהם הערוצים המסורתיים של גיוסכספים (בחו"ל בעיקר) נתקלים בקשיים (עקב הקורונה) עלינו להבטיח יחד את המשך דרכה של המכינה ואת המשךיכולתה לפעול למימוש חזונה.