טקסי מעגל החיים

"בָּרוּךְ הַבָּא בְּשֵׁם אֲדֹנָי" (תהילים קיח כו, מתוך טקס ברית המילה)

ברית מילה

מזל טוב ! בן נולד וחיים חדשים נוספו למשפחתכם. כדרכה, מציינת מסורת ישראל רגע מיוחד זה במנהגים וטקסים שונים ובמרכזם ברית המילה.

התנועה הרפורמית רואה בטקס המילה ביטוי לברית בין עם ישראל ואלוהים ולדבקותו של העם היהודי במסורתו המקודשת במשך הדורות. נאמנה לדרכה, מבקשת היהדות הרפורמית לשמר את המצווה ואת המנהג המסורתי, תוך התאמתם למציאות החיים בדורנו. במסגרת זו, אנו שמים את הדגש על הבטחת בריאותו ושלומו של התינוק הנימול בצד השמירה על מטבע הטקס המסורתי. אשר על כן אנו מעודדים את ביצוע המילה על ידי רופאים מוסמכים, תוך שימוש באמצעי הרדמה להפחתת כאבו של התינוק, וההימנעות ממרכיבים מסורתיים של הטקס העלולים לפגוע בבריאותו.

בשנים האחרונות הכשירה התנועה ליהדות מתקדמת רופאים מומחים בכל הנוגע להלכות הטקס ותכניו, באופן המאפשר להם אלו לערוך את ההליך הרפואי ובצדו את הטקס המסורתי. בנוסף, רבני היהדות המתקדמת ישמחו לסייע לכם בעריכת הטקס לצדו של הרופא המוהל באם תרצו בכך.

בשנים האחרונות, בוחרות משפחות רבות לערוך את טקס הברית בחוג מצומצם, אם מתוך התחשבות בהחלמתה של האם מן הלידה ואם מתוך הקושי הרגשי של ההורים הכרוך לא אחת בטקס הברית. אשר על כן קהילות היהדות המתקדמת מציעות להורים ולמשפחה לציין את הלידה במעמד נוסף של ברכה מסורתית בבית הכנסת או במסגרת אירוע משפחתי או בעלייה לתורה של ההורים באחת השבתות שלאחר הלידה. רבני היהדות המתקדמת ישמחו לסייע לכם בעיצוב טקס ומעמד לציון הלידה והצטרפותו של הבן החדש למשפחתכם.

לפרטים על אודות רופאים מוהלים ועל טקסי ברית ושמחת הבן התקשרו למרכז שירותי הדת ומעגל החיים של התנועה ליהדות מתקדמת:

טלפון: 02-6203642 שלוחה 0

דוא"ל: tekes@reform.org.il