טקסי מעגל החיים

"עוֹד יִשָּׁמַע בְּעָרֵי יְהוּדָה וּבְחוּצוֹת יְרוּשָׁלַיִם קוֹל שָׂשׂוֹן וְקוֹל שִׂמְחָה, קוֹל חָתָן וְקוֹל כַּלָּה" (מתוך שבע ברכות הנישואין)

לאתר החתונות החדש של התנועה הרפורמית

לחצו כאן >>


חתונה יהודית שוויונית


חתונה רפורמית – מסורתית, שוויונית וישראלית

לוגו חתונה שווה

מזל טוב, כמה מרגש החלטתם להתחתן!
חשוב לכם שהטקס יהיה בהתאם למסורת היהודית, אבל קשה לכם עם הכללים הנוקשים והמגבילים שמציבה הרבנות על הטקס והמסורת.
בשביל זה אנחנו כאן!
רבות ורבני התנועה הרפורמית ישמח לערוך בעבורכם חופה מסורתית, שוויונית, ישראלית ואישית.

רוצים להתייעץ? להתלבט? לשאול?

מוזמנים לפנות ליהלי ניב במרכז טקסי מעגל החיים של התנועה הרפורמית:

טלפון: 02-6203642 שלוחה 0 | דוא"ל: tekes@reform.org.il

חתונה רפורמית - כל מה שרצית לדעת אבל לא העזת לשאול

החתונה של שוקי וטל

העמוד הזה מכיל מידע רב אודות טקס החתונה הרפורמי ורוחו כמו גם סיפורים אישיים של זוגות שכבר עברו את התהליך. אבל לפני הכל. דבר שבוודאי מעסיק אתכם

המעמד המשפטי של חתונה רפורמית

זוגות הנישאים בטקס חתונה רפורמי יכולים לבחור לעגן את מעמדם המשפטי באמצעות נישואין אזרחיים בחו"ל או לחיות יחד כידועים בציבור. הלשכות המשפטיות של התנועה מסייעות לזוגות בייעוץ ובעריכת הסכמים לחיים משותפים או הסכמי ממון.

זוגות הנישאים באמצעות התנועה מקבלים תעודת חופה וזוגיות המסייעת בהוכחת מעמדם בפני רשויות ציבוריות.

למידע נוסף אודות המעמד המשפטי של חתונה רפורמית לחצו כאן!

מסורת והתחדשות

"רצינו טקס שיכבדו אותנו ואת איך שאנחנו בוחרים להיות יהודים שמאמינים בשוויון באהבה ושלא יגידו לנו איך להיות יהודים. טקס יהודי אמיתי, כזה שהיהדות בו היא בלב ובנשמה של מי שנמצא תחת החופה. כזה טקס רצינו בדיוק."
החתונה של עינת וליאור

במסורת היהודית נתפס קשר הנישואים כמהלך מקודש ההולם את הטבע האנושי. רגע מיסודו של הקשר, טקס חתונה, משקף את הדרם ויופיים של חיי הנישואים והחופה היא סמל לבית ולמשפחה שבני הזוג מבקשים להקים. טקס החתונה שאנו מציעים הוא טקס מסורתי והלכתי, הכולל את ברכות האירוסין, מעשה הקידושין (הטבעות), הקראת הכתובה, שבע הברכות ושבירת הכוס.

הרבות והרבנים שלנו מייחסים חשיבות רבה לכך שבני הזוג יבינו את מהות המרכיבים ההלכתיים והמסורתיים שבטקס ומקדישים לכך זמן בפגישות טרם החתונה. מטרתנו היא שהזוג ירגיש שהמסורת לא נכפית עליו אלא שהוא בוחר בה ומתחבר אליה.

ההיכרות עם הרקע והמבנה של הטקס ההלכתי מאפשרת לנו גם לחדש וליצור מתוך הבנה ומחשבה, ובכך להתאים אותו לערכים של ימינו.

שוויון

"הייתי בהמון חתונות ותמיד תהיתי מדוע החתן הוא היחיד מבני הזוג שמדבר בטקס החופה, ולא הבנתי מה תפקידה של האישה בתוך כל הסיפור הזה. בחתונה שלי רציתי להרגיש אחרת: מחוברת, שייכת, שווה."
למאגר הכתובות לחצו כאן

טקס החופה הרפורמי נבנה בדיאלוג מלא ובשותפות בין בני הזוג ובין הרב או הרבה שנבחרו על ידם. אנו מזמינים את בני הזוג לשלב בטקס המסורתי גם אמירה אישית, זוגית ומשפחתית, כדוגמת הקראת דברים אישים זה לזה לפני מעשה הקידושין או עיצוב נוסח הכתובה. מחוות אישיות ומשפחתיות אלו מעניקות ביטוי אישי ועמוק לאהבה בין השנים ההופכים לאחד, ומאפשרים לחבר את בני הזוג ואת בני המשפחה והחברים למסורת ישראל בדרך משמעותית ומרגשת.

למידע מפורט אודות הבדלים בין טקס החתונה הרפורמי והמסורתי לחצו כאן!

ביטוי אישי וזוגי

"בזכות ההקשבה ההתעניינות והאכפתיות שלה (הרבה חן צפוני) בנינו טקס ה"תפור" לנו אישית והיה מרגש ומשמעותי יותר מכל טקס אחר שהיה יכול להיות בלעדיה."
Flash Content

טקס החתונה הרפורמי נבנה בדיאלוג בין בני הזוג ובין הרב או הרבה שנבחרו על ידיו. שאיפתנו שבתוך המבנה המסורתי והקבוע של הטקס ישולבו אלמנטים מהתרבות הישראלית ומהסיפור האישי ייחודי של הזוג. קטעים אלו מאפשרים את הביטוי העצמי והאותנטי של האהבה בין השניים ההופכים לאחד, ומאפשרים לטקס לחבר בין בני הזוג, הקהל ומסורת ישראל.

בחירה בחתונה רפורמית היא בחירה בו זמנית במסורת וחידוש, בשמירה על מבנה הטקס ההלכתי תוך התאמתו למקום ולחיים שלנו.

החופש לבחור

"לא רצינו שהנישואים שלנו יעברו דרך הרבנות, מוסד שאנחנו לא מתחברים אליו וקשה לנו לכבד"

חתונה אינה רק עניין אישי ורגשי, היא גם עניין קהילתי וציבורי. כפיית דיני הנישואין והגירושין האורתודוכסים על הציבור הישראלי היא חלק מהמאבק הפוליטי בישראל סביב ההגדרה של מה היא יהדות ומי נחשב יהודי ויהודייה.

הבחירה להתחתן בחתונה רפורמית היא הצבעה ברגליים בעד חופש דת במדינת ישראל. בבחירה להינשא בנישואין רפורמים אתם מקדמים את החופש של נשים לשמור על חירותן בתוך הנישואין ומחוצה לה ואת החופש של כולנו לבחור כיצד אנו רוצים לחגוג ולציין את היהדות הישראלית שלנו.

טקס הנישואים הוא אחד הרגעים החשובים והמיוחדים בחייו של האדם. אנו מציעים לכם לא להתפשר על רגע זה ועל תכניו. ביכולתכם להבטיח כי טקס החופה והקידושין שלכם יבטא נאמנה את דרככם בחיים ואת הציפיות שלכם מהחיים המשותפים, בצד השמירה על הקשר האיתן עם המסורת ומורשתו של העם היהודי.

רוצים להתייעץ? להתלבט? לשאול?

מוזמנים לפנות ליהלי ניב במרכז טקסי מעגל החיים של התנועה הרפורמית:

טלפון: 02-6203642 שלוחה 0 | דוא"ל: tekes@reform.org.il

כל המידע במקום אחד