עמדות ותגובות

תגובת התנועה הרפורמית לקמפיין ה'אמנים השתולים' של 'אם תרצו'

"גם אנחנו בתנועה הרפורמית הצצנו הבוקר ברשימת האמנים והסופרים ה"שתולים" של "אם תרצו". בצד שמות רבים של נשים ואנשים שיצירתם היא מאבני היסוד של התרבות העברית והישראלית המתחדשת מצאנו ברשימה גם שמות של אמנים ויוצרים החברים בקהילות שלנו ובמועצה הציבורית של התנועה הרפורמית.

אנו גאים בחברים ובחברות האלה ומחזקים את ידם; לא מפני שכל חברי הקהילות שלנו בהכרח חושבים כמותם; לא בגלל שאין בקהלינו מי שחולקים על פעילותם הציבורית או הפוליטית, אלא כיוון שאנחנו מאמינים בתרבות של "מחלוקת לשם שמים", בשיח ציבורי פורה ומאתגר ובטיפוח קפדני של ערכים דמוקרטיים ופלורליסטים, ומשום שאנו רגילים להתייצב נגד המחשבה שיש רק דרך אחת להיות יהודי או דרך אחת להיות ציוני.
מעורבותם של אנשי ונשות רוח אלו בפעילות ציבורית היא דוגמה בעבורנו, ואנו מקווים שכל אזרח ואזרחית בישראל יפנימו את זכותם וחובתם לפעול לקידום העמדות שלהם במרחב הציבורי, להשמיע קול, לחתור לתיקון עם, ארץ ועולם וליישם הלכה למעשה את הרעיון שחוסנה של החברה הישראלית תלוי לא רק בעוצמת כוחות המגן שלה אלא גם, ולא פחות מכך, בעוצמת החיים הדמוקרטיים המפעמים בקרבה.

אנו מברכים את אנשי הציבור מימין ומשמאל שהשמיעו קולם נגד מהלכיו של ארגון "אם תרצו" ומחזקים את ידי האמנים והיוצרים בדברי הנחמה של הנביא ישעיהו: "הָרִימִי בַכֹּחַ קוֹלֵךְ מְבַשֶּׂרֶת יְרוּשָׁלָ‍ִם הָרִימִי אַל תִּירָאִי..." (הפטרת שבת "נחמו", ישעיהו מ ט).