בת מצווה רפורמית: חגיגה שווה באמת

 

מזל טוב !! לפני לא מעט שנים הרחבתם את המשפחה והנה ה"תינוקת" שלכם מראה כבר סימנים ראשונים של התבגרות ועצמאות. התנועה הרפורמית מציעה לכם שלא לוותר על הרגע המשמעותי והמרגש הזה ולציין אותו בדרך המשלבת מסורת והתחדשות על ידי עריכת טקס בת מצווה שיוויוני, משמעותי ומשפחתי; או בהשתתפות בסדנאות את ואני, סדנאות מיוחדות לאמהות ובנות.

בקהילות שלנו נשים נספרות למניין, מכהנות כרבות וחזניות, מלמדות, מחדשות ויוצרות. בקהילות שלנו כל המשפחה יושבת יחד. ברוח זו המשלבת מסורת והתחדשות , אנו מזמינים אתכם לחגוג אתנו את תחילת המסע של בתכם אל עבר הבגרות

אמא מספרת: אני יושבת על הספה בבית ועוברת ברפרוף על התמונות, הברכות, הדרשות, המסיבה השכבתית, מפגשי האימהות-בנות הקבוצתיים שהצטרפנו אליהם, טקס הסיום הקבוצתי של הבנות ושואלת את עצמי – האם אותם אירועים היו משמעותיים עבור בתי באותה עוצמה בה דיברו אלי?

במהלך שנה זו, בזכות מפגשי האימהות-בנות ומסע בת המצווה של בתי, אשר נסתיים בטקס שחרית חגיגי בבית הכנסת שכלל גם עליה לתורה, מצאתי את עצמי צוחקת, בוכה, מחבקת, ולומדת עם ילדתי האהובה, מסבירה לעצמי ולאימהות אחרות כמה זה חשוב לעבור את מחסום ה"בת מצווש" ולמצוא משמעות אמיתית ושפה יהודית במנהג הזה, שבישראל של 2013 איבד מערכו ונותר חשוף לתרבות השפע המערבית בה נכנעות משפחות שלמות לתאוות ה"מני-פדי-בוק-מסיבה ועוגה עם נצנצים"... להמשך לחצו כאן.

לצפייה במערכון ה"בת מצווש" של "ארץ נהדרת" לחצו כאן: