כתבות

״יתגדל ויתקדש שמך...״

בכל שנה ב 25.11 -אנו מציינים את  יום המאבק באלימות כנגד נשים, וגם השנה לצערנו הרב יש לנו במה להיאבק.

אנו מזמינים אתכם לומר קדיש לזכר 10 הנשים שנרצחו השנה בידי קרוביהן

לטרישיה לני פוינטר | דיאנה דדבייב | סוהא מנסור | מייסר עותמאן | טטיאנה קמינסקי | לורין תפאל | רחל אייזנשטדט | סומאיה אל-טלאלקה | ליטל יעל מלניק ועוד אישה אחת ששמה לא פורסם


נרצחו על ידי גברים הקרובים אליהן בשנת 2020
  להורדת קדיש מיוחד לזכרן >> 

עד הרצח הבא

כל רצח הוא תזכורת כאובה למציאות קשה, והוא גם תמרור אזהרה לרצח הבא.
הרצח האחרון של אנגוואץ' מלקמו בידי בעלה השוטר הצית גל מחאות בכל הארץ וחשוב שהמחאה הזו שלא תפסיק.

ב25.11 מציינים ברחבי העולם את יום המאבק באלימות נגד נשים. אנחנו מצרפים את קולנו לקולות הצעקה – צעקת הנשים שקולן לא נשמע, זעקת הקרובים שכואבים את הירצחן ועדיין מתקשים למצוא את הדרך המתאימה לזכור ולהזכיר את האישה שהיתה קורבן לאלימות בלתי נסבלת, "רצח מדרגה ראשונה"

אנו בתנועה מבקשים לתת להן קול ומעודדים את חברי וחברות הקהילות, ואת הציבור בכלל, למצוא את הדרך לציין את היום בקהילות ובחייכם - ולנצל את השבות הסמוכות ליום בשביל להעלות את הנושא לשיח, לקרוא את שמות הנרצחות בקדיש ואף לעשות מעשה ולנסות לאתר משפחות של נפגעות ולהזמין אותן לומר קדיש בקהילותיכןם.

בנות דינה

בפרשת וישלח, אותה אנו קוראים בכל שנה בתקופה הסמוכה ליום המאבק באלימות כנגד נשים, מופיע מעשה האונס הראשון בתנ"ך - פרשת דינה. דינה הייתה יעקב ולאה שנולדה אחרי ששת בני לאה ונאנסה על ידי "שכם בן חמור נשיא הארץ"  אשר התאהב בה לאחר מכן. בעקבות זאת טבחו שמעון ולוי בשכם ובבני עירו. מוזמנים לקרוא את דרשות המחברות בין דינה ובין מאבקן של נשים היום:

דרשות למעשה דינה:
מצפן מוסרי - הרבה נעמי אפרת

מי שזוקעות צעקה זו מבקשות להביא אותה למרחב התנועתי הן "בנות דינה" קבוצת רבות המעוניינות לקדם את שיח יהודי בנושא אלימות נגד נשים ופגיעה מינית בנשים וגברים, ולחשוב יחד על דרכים להציף את הנושאים הללו, להביע בהם עמדה ולהציע דרכים להתייחס אליהם במרחב האישי, הקהילתי והציבורי, הן בהבעת דעה והן בחיפוש מענה טקסי.לשם כך יצרו הרבות
אסופה ייחודית ומרגשת של קינות, תפילות שירים וטקסים
ואתם מוזמנים להוריד אותה ולעיין בה >>


רוצים עזרה כיצד נכון לגשת לנשוא הקשה? מוזמנים לפנות לרבה איילה שעשוע מירון מבנות דינה
ayalamiron@gmail.comהשמות והסיפורים

את השמות והסיפורים של הנרצחות, השנה ובשנים קדומות - ניתן למצוא בפרויקט מיוחד של עיתון הארץ


האזינו - ראיון עם נאור שובל שאביו רצח את אימו אביטל רוקח בשנת 2014 : 
החל מדקה 5:10