כתבות

משבר האקלים: בית המדרש המקוון


המושג "משבר האקלים" מופיע יותר מ-285 מיליון פעם באינטרנט, ורובנו יודעות באופן כללי משהו על ההתחממות הגלובלית. אבל קשה לחשוב על זה. קשה ללמוד על זה ולהחליט להעמיק בזה – זה פשוט מפחיד, מייאש ומדכא. אבל אנחנו יכולים ויכולות להחליט לשאוב השראה מהשמיטה היהודית – רעיון שמביא איתו תפיסות רדיקליות על היחס של האדם לסביבה ולרכוש. בית המדרש המקוון, בהובלת הרבה אפרת רותם ומרצים אורחים, פעילי סביבה מרכזיים, ללימוד, העמקה ופעולה בנושא משבר האקלים. בית המדרש יתכנס אחת לחודש בימי שני, 20:00, בפתיחת החודש העברי.    

מפגש שני | ד' כסליו | 8.11 | 20:00
מה אפשר לעשות כאן ועכשיו?
אורח: ד"ר דב חנין

משבר האקלים הוא יותר מהחור באוזון. הוא נוצר על ידי בני אדם, וכדי למנוע אותו יש להבין את התנאים האנושיים שיצרו אותו. ממה מורכב בעצם משבר האקלים? אלו תנאים פוליטיים, פסיכולוגים וחברתיים גרמו ליצירתו? במפגש נסקור בראייה רחבה את מגוון הגורמים והמערכות התורמים למשבר האקלים. 

ד"ר דב חנין מלמד בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א. בפוסט-דוקטורט שעשה באוניברסיטת אוקספורד חקר את הפוליטיקה של משבר האקלים. ריכז את צוות המחקר של WORLDWATCH בישראל. כיהן כיו"ר ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל ובהמשך, כחבר כנסת, גם עמד בראש השדולה הסביבתית והעביר שורה של חוקים סביבתיים וחברתיים. מצטיין המשמר החברתי והמשמר המגדרי בכנסת, בעל אות הפרלמנטר ואביר איכות השלטון. בין ספריו: גלובליזציה, מקום לתיקון (עם פרופ' אריה ארנון) ומה לעשות עכשיו (עם פרופ' דני פילק).