התנועה הרפורמית היא ארגון הגג של קהילות ומוסדות היהדות המתקדמת בישראל. אנו מאמינים בשילוב בין המסורת היהודית ובין מציאות החיים המודרנית ובזכותו של היחיד לעצב את אורח חייו היהודי על בסיס של לימוד ומחשבה. היהדות הרפורמית שמה דגש על המצוות שבין אדם לחברו, סובלנות דתית ושוויון מלא בין נשים וגברים בבית הכנסת ומחוצה לו.

השנה חוגגים ל״ג בעומר אקולוגי

השנה חוגגים ל״ג בעומר אקולוגי

בלי מדורות, עם מפגשים, מקורות והשראה - באתר החגים קראו עוד >

בתי כנסת רפורמים וקהילות:

ברחבי הארץ פרוסים כיום 50 בתי כנסת רפורמים ומרכזים קהילתיים. בואו לחגוג אתנו את החגים, לציין רגעים מיוחדים, להתרגש בקבלת שבת, ללמוד ועוד; והכול – באווירה שוויונית, ישראלית, ומשפחתית.

לרשימת הקהילות המלאה

מעגל החיים

מבתי כנסת רפורמים וקהילותהתנועה הרפורמית מזמינה אתכם לציין את טקסי מעגל החיים בדרך מסורתית ושוויונית, בהנחיה של רב רפורמי או רבה רפורמית שילוו אתכם ביצירת טקס משמעותי ומרגש. קראו עוד על חתונה רפורמית, בר/מצווה רפורמית, גיור רפורמי וטקסים נוספים.

שבת וחג

שבת וחג בקהילות היהדות המתקדמתהתנועה הרפורמית מזמינה אתכם לחגוג, ללמוד, ליצור ולציין את החגים ואת שבתות השנה בדרך משמעותית שמשלבת מסורת והתחדשות. באתר תוכלו למצוא מגוון דרשות לפרשות השבוע, מאמרים ושלל פעילויות לחגים, רעיונות ליצירה ועוד.

תיקון עולם וצדק חברתי

תיקון עולם וצדק חברתי בקהילות היהדות המתקדמתהתנועה הרפורמית רואה בתיקון עולם ובפעילות צדק חברתי מרכיב יסודי ומרכזי בתפיסת עולמה ובפעילותה. אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו במאמץ להגשים את ערכיה של מגילת העצמאות ולפעול לטיפוח אחריות חברתית וסובלנות דתית בישראל.

בתי מדרש

בתי מדרש בקהילות היהדות המתקדמתהתרבות היהודית היא תרבות של ספר ושל לימוד. בתי הכנסת הרפורמים מציעים מגוון רחב של מסגרות לימוד ובתי מדרש, המיועדים לקהל הרחב, בגישה פתוחה, עכשווית, ויצירתית למקורותיה העתיקים והחדשים של היהדות.