מי אנחנו

התנועה ליהדות מתקדמת בישראל היא ארגון הגג של הקהילות והמוסדות הרפורמיים בישראל. התנועה מאוגדת כעמותה ומתנהלת כמוסד ללא כוונת רווח. התנועה הישראלית הינה חלק מתנועה עולמית, הפועלת באמצעות 1200 קהילות ומרכזיים קהילתיים בלמעלה מ-50 מדינות ברחבי העולם. יחדיו הם מהווים את הזרם הדתי והקהילתי הגדול ביהדות זמננו.

Flash Content

בתנועה ליהדות מתקדמת פועלים כיום כ-50 קהילות ומרכזים קהילתיים מאצבע הגליל ועד לקיבוצי הערבה. בצדן של הקהילות פועלת רשת חינוכית של 50 גני ילדים ושמונה בתי ספר יסודיים ועל יסודיים ותוכניות חינוך מגוונות המופעלות בעשרות בתי ספר ברחבי הארץ. קהילות התנועה מפעילות תוכניות ענפות של לימודי יהדות, בתי מדרש, תוכניות ידיעת הארץ ומסגרות לימוד לותיקים ולעולים. עשרות אלפי ישראלים מסתייעים מדי שנה במרכז טקסי מעגל החיים ושירותי הדת של התנועה: בני ובנות מצווה, נישואין, טקסי לידה: ברית, שמחת הבת והבן, פדיון הבן וטקסי אבלות וזיכרון.

בצד התנועה ליהדות מתקדמת פועלת מועצת הרבנים המתקדמים המאגדת כמאה רבנים ורבות רפורמיים הפועלים בארץ. רבים מחברי מועצת הרבנים הוסמכו בהיברו יוניון קולג' – מוסד ההכשרה האקדמי של התנועה הפועל בירושלים. בצד בית המדרש לרבנים פועלות בקולג' תוכניות הכשרה נוספות למחנכים, מלווים רוחניים, שליחי ציבור ועוד.

יחד עם פעילותה הרוחנית, הדתית והחינוכית פועלת התנועה בזירה הציבורית, המשפטית והתקשורתית לקידום חופש הדת והמצפון של אזרחי ישראל, לקידום הסובלנות הדתית ולמניעת גילויי קנאות וגזענות, להפרדת הממסדים הדתיים לרשויות השלטון ולקידום ערכים של אחריות חברתית ושוויון הזדמנויות. פעולתה זו של התנועה נעשית בראש וראשונה באמצעות המרכז הרפורמי לדת ומדינה, שהוא אחד מארגוני השינוי החברתי המובילים בישראל. בנוסף מפעילה התנועה את קרן בכבוד, הקרן התנועתית לסיוע הומניטארי, ואת קהילת צדק- מרכז הכשרה לעשייה חברתית קהילתית.

יעד מרכזי בפעילותה של התנועה הוא טיפוח והעצמה של דור ההמשך בקהילות היהדות המתקדמת והחברה הישראלית בכללה. תנועת נוער תל"ם פועלת ברחבי הארץ בעשרה סניפים מקומיים. רבים מבוגרי התנועה יחד עם בוגרי תיכון אחרים מצטרפים למכינה הקדם צבאית של התנועה ביפו ולמסגרות שנת השירות הפועלות בקיבוצי התנועה. פורום הצעירים והסטודנטים של התנועה פועל בקהילות ובקמפוסים האקדמיים ומפעיל תוכניות לימוד ומעורבות קהילתית וחברתית.

מצפון ועד דרום – לרשימת מרכזי היהדות המתקדמת והתנועה הרפורמית לחצו כאן.

לקריאה על תולדות היהדות המתקדמת בישראל ובתפוצות – לחצו כאן

לדוחות כספיים אחרונים ומבנה העמותה – לחצו כאן

לרשימת הגופים והאישים התומכים בפעילות התנועה – לחצו כאן