מקורות וטקסים 

בשער זה מגוון מקורות והצעות למעמדי זיכרון לציונו של יום הזיכרון. 

יזכור לזכר יצחק רבין ז"ל
הרב יהורם מזור
להורדת נוסח היזכור כגירסה להדפסה

 

אוגדן תפילה ולימוד
מועצת הרבנים המתקדמים
במלאת שנה לרצח ראש הממשלה יצחק רבין הפיקה מועצת הרבנים המתקדמים אוגדן תפילה ולימוד לציון יום הזיכרון. באוגדן שבעה שערים: פרקי התייחדות וזכרון; פרקי משניות; פרקי זיכרון; פרקי עיון ולימוד; פרקי חשבון נפש; פרקי אזכרה ופרקי תקווה ושלום. שערים אלו כוללים מגוון רחב של מקראות מסורתיים ובני ימינו, שירה עברית ומקורות אשר נכתבו בעקבות הרצח וקביעתו של יום הזיכרון הממלכתי. האוגדן מופיע במהדורת WORD על מנת לאפשר עיצובם של מעמדי וטקסי זיכרון קהילתיים ויישוביים.

לחצו כאן להורדת האוגדן


טקס זיכרון
הרב יהורם מזור
הצעה לטקס זיכרון קצר המבוסס על מקורות מסורתיים ומקורות בני ימינו. טקס זה כולל תפילת יזכור מסורתית ונוסח יזכור שנכתב במלאת שלושים ימים לרצח

לחצו כאן להורדת טקס ההתייחדות והזיכרון


סליחות למרחשוון
אשר יובל
שנים אחדות לאחר הרצח פרסם מר אשר יובל, איש ירושלים, נוסח של פיוט סליחות לציונו של יום הזיכרון הממלכתי. הבחירה במטבע המסורתי של פיוט סליחות לציונו של היום מדגישה כי הדגש המרכזי ביום זה הוא חשבון הנפש האישי והציבורי והניסיון להפנים את לקחי הרצח ובראשם – בלימת הקנאות.

להורדת נוסח פיוט הסליחות לחצו כאן


קינה על הקנאות
הרב גלעד קריב
לאחר רצח רבין נכתבו יצירות שונות המדגישות את סכנתה של הקנאות ואת חובתה של החברה הישראלית להתמודד עם תופעה קשה זו. חלק מיצירות אלו נכתבו על יסוד מקראות מסורתיים כדוגמת קינות תשעה באב. לקריאת קינה בת ימינו אשר נכתבה על ידי הרב גלעד קריב, בדגש על תופעת הקנאות, בצדן של תופעות חברתיות קשות נוספות לחצו כאן.

להורדת הקינה לחץ כאן